PRE ŽENY – Zdravotné benefity užívania Valeriány Lekárskej

Menštruácia

Mnohé z nás potrápia každý mesiac rôzne menštruačné ťažkosti. Náš ženský cyklus je sprevádzaný nepríjemnosťami hlavne v období pred a počas menštruácie. Každá sme iná, a preto každá zažívame rozdielne symptómy. Niektoré sú ľahko zvládnuteľné a nie je potrebné venovať im takú pozornosť. Avšak ďalšie sú intenzívne, bolestivé a zároveň veľmi vyčerpávajúce. Nejde len o fyzické prejavy. Pociťujeme aj psychické problémy, ako úzkosť a zmeny nálad.

V období pred menštruáciou často trpíme bolesťami v oblasti brucha, ramien a chrbta. Bolesti sú spojené s únavou, vysokou hladinou stresu, náladovosťou, nespavosťou, nadmernou chuťou na sladké alebo naopak poruchami príjmu potravy. Prvé dni menštruácie sú väčšinou najťažšie. Sprevádza ich výrazná bolesť v podbrušku, slabosť či zvýšená podráždenosť. Často mávame migrény, závraty a niektoré z nás aj zvracajú.

Tabletky alebo prírodná cesta?

Pre každú z nás je dôležité uvedomiť si, čo počas daného obdobia prežívame. A hlavne. Neignorovať žiadne z týchto fyzických a psychických symptómov.

Prírodným riešením na pomoc pri menštruačných bolestiach a PMS, môže byť práve Valeriána Lekárska. Je to jedna z najstarších byliniek, ktorá sa používa na liečbu množstva zdravotných ťažkostí. V liečiteľstve a farmácií sa využíva najmä koreň rastliny, ktorý je najväčším zdrojom živín. V koreni sú obsiahnuté vitamíny a minerálne látky, vďaka ktorým je považovaná za skvelé prírodné liečivo.

Valeriána lekárska je účinná pri liečbe ženských zdravotných problémov. Má schopnosť zmierniť a upokojiť menštruačné kŕče, zmierniť krvácanie a tiež pozitívne vplýva na predmenštruačný syndróm (PMS).

A čo menopauza a postmenopauzálne obdobie?

Ďalšie obdobie v živote ženy je menopauza. V tele prebiehajú veľké hormonálne zmeny, ktoré idú ruka v ruke s návalmi horúčavy, vyčerpanosťou, zmenami nálad či úzkosťami. Niektoré ženy môžu trpieť aj vážnejšími problémami, ako je zvýšené riziko srdcových ochorení. 

Valeriána lekárska má výrazný upokojujúci účinok. To znamená, že môže pomôcť ženám počas menopauzy zmierniť niektoré z príznakov, ako sú návaly horúčavy, zvýšené potenie a nespavosť. Valeriána má tiež protizápalové účinky. Tie pomáhajú zmierniť svalové napätie, ktoré sprevádza menopauzu. Navyše táto bylinka napomáha udržať dobrú náladu, čo môže byť obzvlášť užitočné pre ženy, ktoré čelia emocionálnym výkyvom.

Po menopauze nasleduje postmenopauzálne obdobie. Toto obdobie je obdobím, kedy ženy dozrievajú a prechádzajú cez ďalšie fyzické a psychické zmeny. Hladina hormónov v tele sa náhle mení, môže nastať zhoršenie pamäte alebo zvýšené riziko osteoporózy. 

Valeriána lekárska je veľmi nápomocná aj v postmenopauzálnom období pri vysokej  hladine cholesterolu a vylučovaní ženských hormónov. Je riešením pre ženy, ktoré sa radšej vydávajú na prírodnú cestu liečenia. Valeriána lekárska môže byť efektívnou náhradou klasických liekov, tabliet či rôznych náplastí, ktoré sú dostupné v lekárňach. Rieši priamo príčinu problému, ktorý máte. Netlmí len jeho symptómy. 

Moje odporúčanie

Ak ste sa rozhodli hľadať prirodzenú cestu a zvažujete Valeriánu lekársku, odporúčam vám vybrať si extrakt z koreňa tejto bylinky. Ak mám byť ešte presnejšia, snažte sa vybrať si Valeriánu nakombinovanú len s čisto prírodnými zložkami. Bude tak, prinášať najvyšší úžitok pri problémoch so spánkom, nervozitou, psychickou vyčerpanosťou, stresov a úzkostí, ale aj prílišnou vznetlivosťou.

Valeriana má mnoho ďalších pozitívnych účinkov. Mňa osobne presvedčil produkt Valsen plus, ktorého úžitok si len pravidelne potvrdzujem.

Náš život – život ženy je obdobím mnohých zmien. Od prvých dní menštruačného cyklu cez prechod až do postmenopauzálneho obdobia. Je to cesta, na ktorej sa potýkame s mnoho fyzickými a psychickými nástrahami. Dovoľme si hľadať a nájsť príčinu našich problém a nájdime stratenú rovnováhu. 

Natália

Valsen Plus, 60 vegánskych kapsúl, úzkosť, depresia, PMS

Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridaj komentár