Ako dlho trvá kým sa dostaví účinok medicinálnych húb?

Je to veľmi individuálne. V závislosti od produktu, pacienta, problému. V niektorých prípadoch cítia pacienti zlepšenie už po pár dňoch. Napŕiklad často dostávame spätnú väzbu na veľmi rýchlu reakciu na Reishi koncentrovaný olej zo spór. Pri jej užívaní odporúčame prekusnúť obal kapsuly a obsah-olej prepierať pod jazykom aspoň 2min. Následne prehltnúť. Pacienti už po prvých dávkach pociťujú nabudenie, zlepšenie nálady, rozjasnené myslenie. Tieto reakcie sú subjektívne, no hlási nám ich veľmi veľa klientov.  V iných prípadoch, hlavne chronických, sa poznateľné zlepšenie dostavuje po dvoch až troch mesiacoch.

Prečo je vhodné použiť medicinálne huby súbežne s konvenčnou liečbou pri nádorových ochoreniach?

Zhubné nádorové ochorenie je vo svojej podstate nekontrolovaný rast buniek, ktoré už neplnia svoju pôvodnú funkciu. Sú to bunky, ktoré sa vymkli kontrole organizmu. Ideálne je, ak všetko funguje ako má a telo sa nedostane do momentu, kedy sa takéto ochorenie vyskytne. Ak sa však už takéto niečo stane a včasne diagnostikuje, nastáva terapia. V západnej „modernej“ spoločnosti sa takto poškodené bunky radikálne zabíjajú rádioterapiou a/alebo chemoterapiou. Takáto liečba je rozhodne účinná, no je to boj o čas. Tak, ako takouto terapiou zabíjame poškodené „zlé“ bunky, zabíjeme aj bunky zdravé. Začína boj o prežitie. Prežije ochorenie alebo telo v, ktorom ochorenie vzniklo. Tu nastupujú na rad medicinálne huby, ktoré sú pri takejto liečbe veľmi nápomocné. Nepotlačujú, neoslabujú klasickú terapiu, ktorej účinnosť nechceme popierať, a zároveň posilňujú zdravé bunky. V praxi to často znamená že terapia na tele napácha menej škôd. Tieto ich schopnosti boli preukázané nielen mnohými vedeckými štúdiami, ale aj klinickou praxou.

Je účinok Reishi, medicinálnych húb nejak dokázaný?

Reishi je po tisícročia používaná vo východnej medicíne ako liek. Súčasné štúdie dokazujú účinnosť Reishi v rôznych kontrolovaných štúdiách. Nazrieť na ne môžete napríklad aj tu.

Má Reishi nejaké nežiaduce účinky?

Krátkododo, hlavne pri prvom užívaní v živote, môže mať pacient nepríjemné pocity. Ako bolesť hlavy, krátkodobé zhoršenie kvality pleti, pocit únavy alebo extrémneho nabudenia… Tieto nepríjemné skúsenosti sú však len prechodné a týkajú sa LEN silnejších preparátov, ako je Reishi koncentrovaný olej zo spór alebo Reishi extraktu. V ostatných produktoch ako je Reishi čierna káva a Matcha s Reishi a iné, je denná dávka nízka. Nemáme vedomosť  a ani za doposiaľ 5 rokov nemáme spätnú väzbu na zlú reakciu pri týchto dávkach v spomínaných produktoch. Na začiatok sú teda vhodné.
Žiadne iné alebo dlhodobé vedľajšie účinky zatiaľ neboli dokázané.

Môžem užívať Reishi aj preventívne?

Áno. Akýkoľvek z troch produktov Reishi môžete užívať aj preventívne. Špeciálne ľuďom z rizikových skupín (prekonané onkologické ochorenie, onkologické ochorenie v rodine, dlhodobo stresové zaťaženie, chronické ochorenie, prepracovanie…) odporúčame Reishi koncentrovaný olej zo spór kvôli vysokému obsahu triterpénov. Českú prehľadovú prácu o triterpénoch, po česky Triterpenoidoch, nájdete TU. Pre sezónne ochorenia spojené so zmenou počasia odporúčame Reishi Extract. Pre dlhodobé a cenovo veľmi dostupné je užívanie Reishi prášku zo spór s 99,8% stupňom vyčistenia.

Môžem Reishi kombinovať s inými liekmi/doplnkami ?

Všeobecne nám nie je známa žiadna kontraindikácia s konkrétnym liekom alebo doplnkami.

Reishi však rozhodne má pozitívny vplyv na riedenie krvi a túto informáciu treba mať na zreteli. Reishi je všeobecne veľmi nápomocná pri užívaní liekov na tlak, znižovanie úrovne „zlého“ cholesterolu a pri liekoch udržujúcich stálu hladinu cukru v krvi. Na tomto linku môžete nájsť kompletné vyjadrenie na túto tému od kardiológa, Prof. MUDr. Vladimíra Milovského – https://www.youtube.com/watch?v=gShe2GfoU-M

Pri situáciach, pri ktorých umelo na nejaký čas znižujeme imunitu liekmi, napríklad po transplantáciach, je Reishi NEVHODNÁ. Tiež je na zvážení užívanie Reishi pacientami s transplantovanými orgánmi.

Môžu mi medicinálne huby pomôcť potlačiť a zároveň posiľniť imunitu keď treba ?

Existuje rad štúdií, ktoré potvrdzujú stimulačné účinky medicinálnych húb a zároveň aj ich tlmiace schopnosti. V jednoduchosti sa dá povedať, že medicinálne huby telo harmonizujú a vyrovnávajú misky váh, ktoré sú často naklonené do jednej alebo druhej strany. Medicinálne huby preto môžeme používať ako pri oslabenom imunitnom systéme, tak pri problémoch, ako sú alergie alebo autoimunitné ochorenie. Podľa TČM (tradičnej čínskej medicíny) je Reishi – Ganoderma Lucidum hubou vplývajúcou na všetkých 5 elementov života. Je teda veľmi univerzálnou a medicinálnou hubou prvej voľby. To je jeden z dôvodov, prečo sme ju zaradili ako prvú a máme ju v toľkých variáciach.

Pri situáciach, pri ktorých umelo znižujeme imunitu liekmi, napríklad po transplantáciach je Reishi NEVHODNÁ. Tiež je na zvážení užívanie Reishi pacientami s transplantovanými orgánmi. Pred užívaním sa určite poraďte s Vašim ošetrujúcim lekárom.

Prečo májú hubové extrakty väčšinou 30%- ný podiel aktívnych polysacharidov, tzv. glukánov?

30% podiel polysachradov je ideálnym množstvom, pretože pri snahe o získanie vyššieho percentuálneho obsahu polysacharidov dochádza k úbytku iných prospešných látok, ktoré vytvárajú lepšie pôsobenie produktu. Pri vyšších obsahoch polysacharidov sa stráca tzv. synergia ostatných látok v produkte. Tzn. náš prášok je „vytunený“ tak akurát.

Prečo by som si mal/a kúpiť medicinálne huby, Reishi práve od Vás?

Vždy sa vo firme riadime myšlienkou poskytnúť ľuďom kvalitu s vysokým štandardom, no stále za dostupnú cenu. O kvalite výrobku vypovedajú hlavne získané medzinárodne certifikáty a tiež už ročné skúsenosti našich zákazníkov a nás samotných. Pochváliť sa môžeme napríklad Koncentrovaným olejom zo spóry Reishi (Reishi Spore Oil Softgel) vo veľmi vysokej kvalite za oveľa nižšiu cenu ako je u tohto produktu v zahraničí bežné.

Keďže súčasná legislatíva EÚ zakazuje uvádzať zdravotné tvrdenia, vydávame nasledovné vyhlásenie:
Akékoľvek tvrdenie použité v odpovediach na časté otázky je názorom a skúsenosťou autora. Výrobky sú klasifikované ako doplnky výživy, ktoré boli schválené úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a prešli kontrolou Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy.

Pre telesnú a duševnú rovnováhu je veľmi dôležitá rozmanitá a vyvážená strava, ako aj zdravý životný štýl. Majte na vedomí, že žiadny potravinový doplnok neslúži ako náhrada vyváženej stravy. Zdravotné problémy bývajú spôsobené zväčša viacerými faktormi. Ak upravíte jeden či viac z týchto faktorov, môže – ale nemusí – to mať vplyv na zlepšenie vášho zdravotného stavu. Vždy je preto lepšie poradiť sa pred užívaním doplnkov aj s vaším lekárom, ktorý vám vysvetlí súhru s inými doplnkami či liekmi alebo prípadné kontraindikácie. Tento doplnok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti.