Prečo u nás?

Jadro projektu

Medicinálne huby (MH) vychádzajú z postupov tradičnej čínskej medicíny (TČM) fungujúcej tisícky rokov. Tam sú MH veľmi hojne používané na liečbu a udržanie správneho toku energie, čiže po našom zdravia.

Tieto vyššie huby sú producentmi rôznych zlúčenín s biologickou aktivitou.
Ide hlavne o prítomnosť aktívnych polysacharidov, tzv. glukánov a o obsah triterpénov. Tieto dve zložky vykazujú vynikajúce výsledky v oblasti prevencie a napomáhaní liečby rôznych ochorení. O najnovších výsledkoch sa môžete dočítať aj tu:
https://www.klinickafarmakologie.cz/pdfs/far/2004/02/06.pdf
alebo tu:  
http://www.praktickelekarnictvo.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=8196&magazine_id=14

Každá MH je iná. Každá je iná čo do zloženia, až po účinky samotné. V MH je na malé množstvo masy huby pomerne vysoký obsah aktívnych látok preto svoje použitie nachádzajú v tak širokom spektre pôsobenia na ľudské telo.

Začalo to s Reishi

Ako prvú medicinálnu hubu sme do nášho portfólia zaradili Ganodermu, alebo Reishi. Vybrali sme si ju práve preto, pretože podľa TČM rieši všetkých 5 elementov životného cyklu. Je teda veľmi univerzálnou a dobre prijímanou organizmom. Aktuálne si ju u nás môžete vybrať v troch silách v kapsulovej forme. Prípadne ju môžete prijímať v podobe kávy, čo je aspoň pre nás veľmi obľubený spôsob konzumácie. Viac o produktoch TU. 

Od Medicinálnych húb až k synergii

Nosným projektom vždy zostávajú liečivé, teda medicinálne huby. Na vytváranie väčšieho úžitku pre klienta, do portfólia zaraďujeme silné produkty z konope, produkty pre pohodu, krásu a wellness. Tieto produkty sa synergicky spájajú a pomáhajú v zvyšovaní úžitku pre každého z nás.

Prečo tento projekt vznikol?

Pretože, na úplnom začiatku sme boli naivný blázni veriaci, že to ide aj inak. Veriaci v udržateľný rozvoj človeka za pomoci prírody. V zodpovedný rozvoj každého z nás. Teda taký, ktorý teba i mňa privádza k šťastnému a naplnenému životu v slobode.

Prečo to robíte?

V zásade veríme, že na každý problém je vždy riešenie a veríme, že ideálny stav je prijímať všetko potrebné len z prírody. Do momentu pokým to nie je plne možné, sme tu pre nás, aby sme prinášali produkty, ktoré nám navracajú rovnováhu. Veríme v naplnenie ideálneho stavu a v to, že nás raz nebude treba a svoje miesto nájdeme znova tam, kde budeme potrební.

Prečo u nás?

Projekt MH-LI je projektom poskytovania tej najlepšej služby a produktov za čo najnižšiu cenu. Je projektom idúci celkom inou cestou ako je tá „moderná“. Hľadá nové riešenia tam, kde na prvý pohľad neexistujú. Spája princípy tradičných medicín (dnes nazývaných alternatívnymi) s dnešnými možnosťami dostupnosti, garancie bezpečnosti a kvality. MH-LI je skratkou medicinálne huby, liečba inak.

Literárne zdroje:
MRÁZOVÁ, J. 2016. Účinné látky v liečivých hubách. In Praktické lekárnictvo [online], 2016; vol. 6, no. 3, pp. 106–108. [cit. 2019-09-10]. ISSN 1339-4185. Dostupné na: <http://www.praktickelekarnictvo.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=8196&magazine_id=14>.

Keďže súčasná legislatíva EÚ zakazuje uvádzať zdravotné tvrdenia, vydávame nasledovné vyhlásenie:
Akékoľvek tvrdenie použité v na tejto stránke je názorom a skúsenosťou autora. Výrobky sú klasifikované ako doplnky výživy, ktoré boli schválené úradom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a prešli kontrolou Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy.

Pre telesnú a duševnú rovnováhu je veľmi dôležitá rozmanitá a vyvážená strava, ako aj zdravý životný štýl. Majte na vedomí, že žiadny potravinový doplnok neslúži ako náhrada vyváženej stravy. Zdravotné problémy bývajú spôsobené zväčša viacerými faktormi. Ak upravíte jeden či viac z týchto faktorov, môže – ale nemusí – to mať vplyv na zlepšenie vášho zdravotného stavu. Vždy je preto lepšie poradiť sa pred užívaním doplnkov aj s vaším lekárom, ktorý vám vysvetlí súhru s inými doplnkami či liekmi alebo prípadné kontraindikácie. Tieto doplnky nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti.